Sezon grillowy w pełni. O ile wzrasta sprzedaż mięsa?

Przeciętnie pięć godzin trwa impreza grillowa w Polsce – wynika z badania instytutu GfK Polonia. W okresie kwiecień – sierpień zwykle grillujemy dwa razy w miesiącu. Osoby organizujące grill wydają na niego ok. 280 zł, zaproszeni goście – ok. 100 zł.

Wyżerka dla mięsożerców

Na grillu króluje oczywiście mięso. Na ruszt najczęściej kładziemy karkówkę i kiełbasę. „W okresie grillowym wzrost sprzedaży mięsa nieprzetworzonego wynosi ok. 10%. Jeśli chodzi o mięso przetworzone, czyli np. kiełbasy, nie jest on już dwucyfrowy, ale z naszego punktu widzenia również wysoki” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Maciej Siejewicz, marketing & communication manager w GfK Polonia. Przyrządzone mięso prawie zawsze jemy z keczupem lub musztardą.

Nie samym mięsem żyje człowiek

Innymi produktami spożywczymi, które pojawiają się na grillu, są warzywa (np. w postaci sałatek) oraz owoce. Oprócz tego chętnie jemy przekąski, głównie czipsy i słone paluszki. Co do napojów bezalkoholowych, najczęściej pijemy kawę, herbatę, wodę, kolorowe napoje gazowane, a także nektary i soki. Wśród alkoholi najpopularniejsze jest piwo. Rzadziej na stoły trafia wódka.

Do dyskontu, miły bracie, tam… jedzenie czeka na cię

Produkty spożywcze na grill nabywamy przede wszystkim w dyskontach. Mniejsza grupa Polaków preferuje hipermarkety. Co ciekawe, duża część z nas kupuje w sklepach już gotowe zestawy grillowe.

informację dostarczył: infoWire.pl

Grafika: www.pexels.com

Witajcie! Zapraszam do czytania i oglądania kolejnej moje strony z poradami na temat zdrowia, mody i urody. Znajdziecie tu artykuły na takie tematy, jak: promocja zdrowia, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, dieta, psychologia, podróże, ciekawe szkolenia, ciekawe książki, ciekawe pasje, jak dobrać strój do figury, modne dodatki, wystrój wnętrz, i wiele więcej, gdyż moje zainteresowania i pasje nie mają końca... :)
1 komentarz
  1. Bardzo dziękuję za cenne uwagi. Fajny tekst. Bardzo konkretny, praktyczne rady.
    Chetnie bede tu zagladac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *